Vilniuje ir Rygoje augo butų kainos, Taline – sandorių skaičius

Metinis būtų kainų pokytis šalies didmiesčiuose mažėja devintą mėnesį iš eilės

Klinkeris„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), šių metų gegužės mėnesio reikšmė išaugo 0,1%. Bendras butų kainų lygis Lietuvos didmiesčiuose per pastaruosius 12 mėnesių ūgtelėjo 0,7% (balandį metinis augimas siekė 1,0%).

Gegužės mėnesį butų kainų pokytis užfiksuotas tik Vilniuje. „Ober-Haus“ duomenimis, sostinėje kainos ūgtelėjo 0,1% ir vidutinė kvadratinio metro kaina pasiekė 1 294 Eur (+2 Eur/m²). Per metus butų kainos Vilniuje augo 1,3%, о nuo pastarojo žemiausio kainų lygio, kuris buvo pasiektas 2010 metų gegužę, jos yra išaugusios 12,1% (+140 Eur/m²). Klaipėdoje, Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje butų kainos nekito ir išliko tokios pačios kaip ir balandžio mėnesį – atitinkamai 976 Eur/m², 940 Eur/m², 559 Eur/m² ir 529 Eur/m².

Per paskutinius dvylika mėnesių butų kainos Kaune augo 0,3%, o Panevėžyje – 0,1%. Klaipėdoje ir Šiauliuose tuo pačiu laikotarpiu kainos mažėjo atitinkamai 0,2% ir 0,4%.

„Kuklesni šių metų gegužės mėnesio butų pardavimo rodikliai Lietuvoje bei šalies didmiesčiuose ir lėmė iš esmės stabilias būsto kainas šį mėnesį. Žvelgiant į praeitų ir šių metų tendencijas, matyti, kad butų kainų augimas ir toliau palaipsniui slopsta. Lietuvos didmiesčiuose didžiausias metinis butų kainų augimas pastaraisiais metais buvo užfiksuotas 2014 metų rugpjūčio mėnesį ir nuo to laiko metinis butų kainų augimas sumažėjo nuo 4,7% iki 0,7%.”,- teigia Saulius Vagonis, „Ober-Haus“ Vertinimo ir rinkos tyrimų departamento vadovas.

Vilniuje ir Rygoje augo butų kainos, Taline sandorių skaičius

Latvijos ir Estijos sostinėse butų rinkos rodikliai išlieka stabilūs ir be žymesnių pokyčių. „Ober-Haus“ duomenimis, 2015 metų gegužės mėnesį Rygoje, kaip ir Vilniuje, butų kainos augo 0,1%, o vidutinė kvadratinio metro kaina Rygoje siekė 1 049 Eur/m² (Vilniuje –1 294 Eur/m²).Tuo metu Taline nors ir užfiksuotas 0,7% butų kainų mažėjimas, tačiau čia vidutinė buto kaina ir toliau lieka aukščiausia tarp Baltijos valstybių sostinių – gegužės mėnesį vidutinė buto kaina Taline siekė 1 549 Eur/m².

Metinis butų kainų augimas Taline 2015 metų gegužės mėnesį siekė 10,4% ir toliau išlaikė nemažą atotrūkį nuo Vilniaus ir Rygos, kur tuo pačiu laikotarpiu metinis butų kainų augimas siekė atitinkamai 1,3% ir 0,2%.

2015 metų sausio–gegužės mėnesiais daugiausia butų pardavimo sandorių atlikta Taline, čia buvo sudaryti 3 539 butų sandoriai ir tai yra 14% daugiau nei tuo pačiu metu 2014 metais. Tuo metu Rygoje ir Vilniuje sandorių skaičius ir toliau krenta: Rygoje sumažėjo 19% (sudarytas 3 041 butų sandoris), o Vilniuje – 23% (sudaryti 3 446 butų sandoriai), lyginant su tuo pačiu periodu 2014 metais.

Kontaktinis asmuo:
Saulius Vagonis
„Ober-Haus“ Vertinimo ir rinkos tyrimų departamento vadovas

Tel. 8 5 210 97 17
Mob. 8 685 78 228

Naujienos

Visos naujienos
Kam rūpi aukštos lubos?
2023-12-13

Kam rūpi aukštos lubos?

Kiekvienas įėjęs į butą aukštomis lubomis iškart atkreips dėmesį į jų kuriamą erdvės ir prabangos pojūtį. Bet realų žmonių susidomėjimą šia funkcija išduoda tai, kad NT skelbimų portaluose net nerastume „aukštų lubų“ paieškos funkcijos. Architektų ir istorikų teigimu, aukštos lubos visais laikais buvo prabangos simbolis, kurio vertė matuojama daugiausia subjektyviais kriterijais. Tačiau ši niša išlieka, o pavieniuose projektuose netgi projektuojama sąmoningai nepaisant ekonominės logikos. Vien pats lubų aukštumas yra subjektyvus kriterijus. Dauguma tipinių sovietinių daugiabučių turėjo 2,45 m lubas, tad šiandienos teisinės bazės nustatytas minimalus 2,70 m aukštis daugeliui gyventojų atrodo kaip nežemos lubos. O trijų metrų lubas daugelis laikytų aukštomis. Bet Vilniaus Senamiestyje, ypač antruose namų aukštuose, jau dominuoja 3,40 m lubos, dar kitoks efektas jaučiamas maždaug nuo 4 metrų, kai lubų aukščio pakanka antresolei įrengti. Lubų aukštį visais laikais ribojo ekonominiai motyvai – didesnės išlaidos plytoms, tinkui, konstrukcijoms ar langams statybų metu ir brangesnis šildymas ar vėdinimas gyvenant. Visi supranta papildomų kvadratinių metrų kuriamą vertę ir funkciją, bet papildomas metras į aukštį, sukuriantis nebent subjektyvią emociją, daugiau šviesos ar erdvės pojūčio arba vietos dideliems paveikslams daugumai gyventojų neatrodo racionalu. Šią logiką šiandien puikiai iliustruoja loftai: turėdami itin aukštas lubas buvusiose industrinėse patalpose, absoliuti dauguma naujųjų savininkų patalpų aukštį…

Butų plėtotojų investicijos susitraukė kelis kartus
2023-11-16

Butų plėtotojų investicijos susitraukė kelis kartus

„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), 2023 metų spalio mėnesio reikšmė sumažėjo 0,1% (2023 metų rugsėjo mėnesio reikšmė nesikeitė). Bendras butų kainų lygis Lietuvos didmiesčiuose per pastaruosius 12 mėnesių augo 1,1% (2023 metų rugsėjį metinis augimas siekė 2,6%). 2023 metų spalio mėnesį Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje butų pardavimo kainos atitinkamai sumažėjo 0,1%, 0,1% ir 0,4% ir vidutinė kvadratinio metro kaina sudarė 2.565 (-3 Eur/m²),  1.722 Eur (-2 Eur/m²) ir 1.074 Eur (-4 Eur/m²). Tuo tarpu Klaipėdoje spalio mėnesį užfiksuotas 0,3% butų kainų augimas ir vidutinė kvadratinio metro kaina pakilo iki 1.619 Eur (+6 Eur/m²). Šiauliuose butų kainos per mėnesį nesikeitė ir vidutinė kvadratinio metro kaina sudarė 1.103Eur. Per metus (2023 metų spalio mėnesį, palyginti su 2022 metų spalio mėnesiu) butų kainos augo visuose šalies didmiesčiuose: Vilniuje – 0,8%, Kaune – 1,8%, Klaipėdoje – 0,7%, Šiauliuose – 3,4% ir Panevėžyje – 1,9%. „Reikšmingai žemyn pasikoregavęs būsto rinkos aktyvumas ir nustojusios augti pardavimo kainos, akivaizdžiai koreguoja ir naujo būsto plėtotojų sprendimus. Naujausiais Valstybės duomenų agentūros duomenimis, pradėtų statyti būstų skaičius daugiabučiuose (trijų ar daugiau būstų pastatuose) Lietuvoje 2023 m. I-III ketv., palyginti su 2022 metų tuo pačiu laikotarpiu,…

„Ober-Haus“ švenčia 25-erius metus: kaip pasikeitė NT rinka per ketvirtį amžiaus?
2023-11-07

„Ober-Haus“ švenčia 25-erius metus: kaip pasikeitė NT rinka per ketvirtį amžiaus?

Maža būstų pasiūla, prastos kreditavimo sąlygos ir neišvystytas komercinio nekilnojamojo turto sektorius – taip atrodė Lietuvos NT rinka 1998 metais. Per 25 metus daugiau nei 10 kartų išaugo pardavimui statomų butų skaičius, beveik 4 kartus didėjo būsto rinkos aktyvumas, kreditavimo palūkanos sumažėjo nuo dviženklio iki vienaženklio skaičiaus, o šiuolaikiškų biuro pastatų ir prekybos centrų jau priskaičiuojama šimtais – tokį pokytį rodo „Ober-Haus“ nekilnojamojo turto rinkos 1998-2023 metų apžvalga, atlikta įmonės 25-erių metų jubiliejui pažymėti. 2000-ieji  – Lietuvos NT rinkos formavimosi pradžia 1998-2000-uosius galima laikyti visos Lietuvos nekilnojamojo turto sektoriaus formavimosi pradžia. Dėl neišvystytų kreditavimo paslaugų Lietuvos gyventojai būstą įsigyti dažniausiai galėjo tik iš nuosavų lėšų, o komercinė statyba su tikslu parduoti ar išnuomoti buvo tik pradėta vystyti. Taigi prieš 25 metus investuotojai plėtojo pavienius daugiabučius, verslo ir prekybos centrus ir bet koks pardavimui ar nuomai statomas naujas objektas buvo reikšmingas įvykis nekilnojamojo turto rinkoje. 1998 m. prasidėjusi Rusijos ekonominė krizė turėjo ilgalaikių neigiamų pasekmių Lietuvos ekonomikai bei mažiausiai keleriems metams užkirto kelią spartesnei nekilnojamojo turto sektoriaus plėtrai. Nepaisant neigiamų Rusijos krizės padarinių Lietuvos ekonomikai, tuo metu naujos statybos būstas pamažu tapo prieinamas daug platesnei visuomenės daliai. Buvo fiksuojamas būsto kainų sumažėjimas, o kreditavimo rinka pradėjo daug sparčiau augti. Palyginimui, Vilniuje…

Visos naujienos

Šioje svetainėje naudojami slapukai. Paspaudę "Aš sutinku" arba naršydami toliau, patvirtisite savo sutikimą. Aš sutinku

Mail sent!

This site is registered on wpml.org as a development site.