Naujasis savininkas toliau stiprins „Realia Group“

„Realia Group“, didžiausią nekilnojamojo turto paslaugų įmonių grupę Suomijoje ir Baltijos valstybėse, kuriai priklauso ir „Ober-Haus Real Estate Advisors“, įsigis fondas „Altor Fund IV“. Privataus kapitalo fondas bendrovę perka iš dabartinių savininkų „Sponsor Fund III“, „Nordea“ ir „Varma“. Pirkimo–pardavimo sutartis pasirašyta šią savaitę, birželio 1 d. Sandorį turės patvirtinti Suomijos konkurencijos ir vartotojų teisių institucija ir tikimasi, kad jis bus užbaigtas iki birželio pabaigos.

Šį pavasarį buvo nuspręsta, kad „Realia Group“ kitame strateginiame etape turėtų būti vystoma jau naujo savininko. „Nekantriai laukiu darbo pradžios su naujuoju savininku „Altor“ ir esu tvirtai įsitikinęs, kad mūsų bendradarbiavimas bus naudingas visai „Realia Group“ įmonių grupei. Pastaraisiais metais kartu su „Sponsor Capital“, „Nordea“ ir „Varma“ ėmėmės reikšmingų žingsnių, plėtodami „Realia Group“. Tikiu, kad šis vystymas ir toliau tik stiprės, kadangi „Altor“ požiūris, kaip kurti ir teikti aukščiausios kokybės nekilnojamojo turto paslaugas, sutampa su mūsų pradėta įgyvendinti verslo vizija“, – sako Matti Bergendahlas, „Realia Group“ generalinis direktorius.

„Mes gana ilgai ir atidžiai stebėjome „Realia Group“ augimą ir veiklą, šiuo metu Suomijos ir kitų Šiaurės šalių nekilnojamojo turto paslaugų sektorius išgyvena labai įdomų ir aktyvų plėtros etapą. Todėl mūsų tikslas kartu su „Realia Group“ vadovybe ir personalu toliau plėtoti aukščiausios kokybės paslaugas, siekiant įgyvendinti grupės viziją“, – sako Risto Siivonenas, „Altor“ partneris.

„Ober-Haus“ 2007 metais susijungė su Suomijos nekilnojamojo turto rinkos lydere „Realia Group“. Šiuo metu ši tarptautinė įmonių grupė yra didžiausias nekilnojamojo turto paslaugų teikėjas Suomijoje ir Baltijos valstybėse. „Realia Group“ sudaro Suomijoje veikiančios bendrovės „Huoneistokeskus“, „SKV Kiinteistönvälitys“, „Huom! Huoneistomarkkinointi“, „Realia Isännöinti“,  „Realia Management“ ir „Ober-Haus“ Baltijos valstybėse. Metinės „Realia Group“ pajamos siekia maždaug 100 mln. eurų. Grupėje dirba daugiau nei 1 600 asmenų.

Dėl išsamesnės informacijos prašome kreiptis:

Remigijus Pleteras
„Ober-Haus“ generalinis direktorius
Mob. +370 659 35 033
El. paštas remigijus.pleteras@ober-haus.lt

 

 „Altor“

Nuo pat įsteigimo „Altor“ fondų šeima pagal sudarytas sutartis pritraukė apie 5,8 mlrd. EUR. Fondai yra investavę daugiau nei 3,4 mlrd. EUR į daugiau nei 40 įvairių bendrovių. Fondas investuoja lėšas į vidutines įmones Šiaurės šalyse, siekdamas kurti vertę per augimo iniciatyvas ir diegiamus veiklos patobulinimus. Tarp įmonių, į kurias fondas yra anksčiau ar pastaruoju laikotarpiu investavęs, yra „Lindorff“, „Carnegie“, „Palodex“, „Helly Hansen“, „Dustin“, „Byggmax“ ir „Sats-Elixia“. Daugiau informacijos galite rasti www.altor.com.

 „Sponsor Capital“ yra privataus kapitalo Suomijos bendrovė, įsteigta 1997 m. Didžiąją investicijų dalį bendrovė yra nukreipusi į vidutinio dydžio efektyvaus valdymo, stabilios rinkos pozicijos ir prognozuojamų pinigų srautų Suomijoje veikiančias įmones. „Sponsor Capital“ veikia labai atsakingai, yra apibrėžusi ilgalaikius tikslus, didelį dėmesį skiria pelno siekimui ir tiki vadovybės verslumo dvasia. „Sponsor Capital“ yra bendrovė, per kurią savo kapitalą investuoja stambiosios Suomijos institucijos.

Naujienos

Visos naujienos
Kam rūpi aukštos lubos?
2023-12-13

Kam rūpi aukštos lubos?

Kiekvienas įėjęs į butą aukštomis lubomis iškart atkreips dėmesį į jų kuriamą erdvės ir prabangos pojūtį. Bet realų žmonių susidomėjimą šia funkcija išduoda tai, kad NT skelbimų portaluose net nerastume „aukštų lubų“ paieškos funkcijos. Architektų ir istorikų teigimu, aukštos lubos visais laikais buvo prabangos simbolis, kurio vertė matuojama daugiausia subjektyviais kriterijais. Tačiau ši niša išlieka, o pavieniuose projektuose netgi projektuojama sąmoningai nepaisant ekonominės logikos. Vien pats lubų aukštumas yra subjektyvus kriterijus. Dauguma tipinių sovietinių daugiabučių turėjo 2,45 m lubas, tad šiandienos teisinės bazės nustatytas minimalus 2,70 m aukštis daugeliui gyventojų atrodo kaip nežemos lubos. O trijų metrų lubas daugelis laikytų aukštomis. Bet Vilniaus Senamiestyje, ypač antruose namų aukštuose, jau dominuoja 3,40 m lubos, dar kitoks efektas jaučiamas maždaug nuo 4 metrų, kai lubų aukščio pakanka antresolei įrengti. Lubų aukštį visais laikais ribojo ekonominiai motyvai – didesnės išlaidos plytoms, tinkui, konstrukcijoms ar langams statybų metu ir brangesnis šildymas ar vėdinimas gyvenant. Visi supranta papildomų kvadratinių metrų kuriamą vertę ir funkciją, bet papildomas metras į aukštį, sukuriantis nebent subjektyvią emociją, daugiau šviesos ar erdvės pojūčio arba vietos dideliems paveikslams daugumai gyventojų neatrodo racionalu. Šią logiką šiandien puikiai iliustruoja loftai: turėdami itin aukštas lubas buvusiose industrinėse patalpose, absoliuti dauguma naujųjų savininkų patalpų aukštį…

Butų plėtotojų investicijos susitraukė kelis kartus
2023-11-16

Butų plėtotojų investicijos susitraukė kelis kartus

„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), 2023 metų spalio mėnesio reikšmė sumažėjo 0,1% (2023 metų rugsėjo mėnesio reikšmė nesikeitė). Bendras butų kainų lygis Lietuvos didmiesčiuose per pastaruosius 12 mėnesių augo 1,1% (2023 metų rugsėjį metinis augimas siekė 2,6%). 2023 metų spalio mėnesį Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje butų pardavimo kainos atitinkamai sumažėjo 0,1%, 0,1% ir 0,4% ir vidutinė kvadratinio metro kaina sudarė 2.565 (-3 Eur/m²),  1.722 Eur (-2 Eur/m²) ir 1.074 Eur (-4 Eur/m²). Tuo tarpu Klaipėdoje spalio mėnesį užfiksuotas 0,3% butų kainų augimas ir vidutinė kvadratinio metro kaina pakilo iki 1.619 Eur (+6 Eur/m²). Šiauliuose butų kainos per mėnesį nesikeitė ir vidutinė kvadratinio metro kaina sudarė 1.103Eur. Per metus (2023 metų spalio mėnesį, palyginti su 2022 metų spalio mėnesiu) butų kainos augo visuose šalies didmiesčiuose: Vilniuje – 0,8%, Kaune – 1,8%, Klaipėdoje – 0,7%, Šiauliuose – 3,4% ir Panevėžyje – 1,9%. „Reikšmingai žemyn pasikoregavęs būsto rinkos aktyvumas ir nustojusios augti pardavimo kainos, akivaizdžiai koreguoja ir naujo būsto plėtotojų sprendimus. Naujausiais Valstybės duomenų agentūros duomenimis, pradėtų statyti būstų skaičius daugiabučiuose (trijų ar daugiau būstų pastatuose) Lietuvoje 2023 m. I-III ketv., palyginti su 2022 metų tuo pačiu laikotarpiu,…

„Ober-Haus“ švenčia 25-erius metus: kaip pasikeitė NT rinka per ketvirtį amžiaus?
2023-11-07

„Ober-Haus“ švenčia 25-erius metus: kaip pasikeitė NT rinka per ketvirtį amžiaus?

Maža būstų pasiūla, prastos kreditavimo sąlygos ir neišvystytas komercinio nekilnojamojo turto sektorius – taip atrodė Lietuvos NT rinka 1998 metais. Per 25 metus daugiau nei 10 kartų išaugo pardavimui statomų butų skaičius, beveik 4 kartus didėjo būsto rinkos aktyvumas, kreditavimo palūkanos sumažėjo nuo dviženklio iki vienaženklio skaičiaus, o šiuolaikiškų biuro pastatų ir prekybos centrų jau priskaičiuojama šimtais – tokį pokytį rodo „Ober-Haus“ nekilnojamojo turto rinkos 1998-2023 metų apžvalga, atlikta įmonės 25-erių metų jubiliejui pažymėti. 2000-ieji  – Lietuvos NT rinkos formavimosi pradžia 1998-2000-uosius galima laikyti visos Lietuvos nekilnojamojo turto sektoriaus formavimosi pradžia. Dėl neišvystytų kreditavimo paslaugų Lietuvos gyventojai būstą įsigyti dažniausiai galėjo tik iš nuosavų lėšų, o komercinė statyba su tikslu parduoti ar išnuomoti buvo tik pradėta vystyti. Taigi prieš 25 metus investuotojai plėtojo pavienius daugiabučius, verslo ir prekybos centrus ir bet koks pardavimui ar nuomai statomas naujas objektas buvo reikšmingas įvykis nekilnojamojo turto rinkoje. 1998 m. prasidėjusi Rusijos ekonominė krizė turėjo ilgalaikių neigiamų pasekmių Lietuvos ekonomikai bei mažiausiai keleriems metams užkirto kelią spartesnei nekilnojamojo turto sektoriaus plėtrai. Nepaisant neigiamų Rusijos krizės padarinių Lietuvos ekonomikai, tuo metu naujos statybos būstas pamažu tapo prieinamas daug platesnei visuomenės daliai. Buvo fiksuojamas būsto kainų sumažėjimas, o kreditavimo rinka pradėjo daug sparčiau augti. Palyginimui, Vilniuje…

Visos naujienos

Šioje svetainėje naudojami slapukai. Paspaudę "Aš sutinku" arba naršydami toliau, patvirtisite savo sutikimą. Aš sutinku

Mail sent!

This site is registered on wpml.org as a development site.