Viešinami sostinėje vystomo prekybos miestelio „eMarketCity“ antrojo etapo projektiniai pasiūlymai

Bendrovė „E SITU“ viešina sostinės Eišiškių plento ir Geologų gatvės sankirtoje vystomo internetinės ir didmeninės prekybos miestelio „eMarketCity“ antrojo etapo projektinius pasiūlymus.

Įmonės užsakymu bendrovės „2L Architects“ parengtuose projektiniuose pasiūlymuose nurodoma, jog 39,2 tūkst. kv. m ploto sklype Eišiškių pl. 36 ketinama rekonstruoti vieno aukšto 1,5 tūkst. kv. m bendro ploto sandėliavimo paskirties pastatą, jo plotas turėtų padidėti iki 2,2 tūkst. kv. m, bei ketinama statyti vieno aukšto su antresole 3,98 tūkst. kv. m bendro ploto sandėliavimo paskirties pastatą.

„Pastatas D suskirstomas į 3 dalis, su galimybe juos dalinti į smulkesnius segmentus. Kiekvieną dalį sudaro sandėliavimo ir administracinės patalpos. Kiekvienas segmentas turi atskirą patekimą iš lauko. Pastatas E suskirstomas į 4 dalis, su galimybe juos dalinti į smulkesnius arba apjungti į didesnius segmentus. Kiekvieną dalį sudaro sandėliavimo ir administracinės patalpos. Kiekvienas segmentas turi atskirą patekimą iš lauko. Pastatai yra projektuojami pramonės ir sandėliavimo zonoje, tad jų architektūrinė raiška turi kurti industrinio miestelio įvaizdį ir projekto sprendiniai turi būti pritaikyti sklandžiai logistikai atlikti. Kadangi projektuojami pastatai yra trimis etapais projektuojamo komplekso dalis, privalu atsižvelgti į pirmuoju etapu suprojektuotus pastatus ir į trečiajame etape numatomą viziją harmoningai komplekso aplinkai sukurti“, – rašoma dokumentuose.

Projektu ketinama įrengti 125 automobilių stovėjimo vietų. Šio projekto pardavimais, nuoma bei rinkodara užsiimančios nekilnojamojo turto paslaugų bendrovės „Ober-Haus“ komercinio NT projektų vadovas Remigijus Valickas dalinosi, jog šio etapo statybas ketinama pradėti 2023 metų pabaigoje – 2024 metų pradžioje. Anot jo, kol kas patalpos šiame etape nėra nuomojamos.

„Ne, dar jokio nuomos proceso šiam etapui neorganizuojame“, – teigė R. Valickas. Į sostinės Eišiškių plento ir Geologų gatvės sankirtoje vystomą internetinės ir didmeninės prekybos miestelį „eMarketCity“ investuojama iki 25 mln. eurų.

3,9 ha teritorijoje Eišiškių pl. 36 numatoma pastatyti 7 pastatus, kurių bendras plotas sudarys virš 20 tūkst.. kv. m. Prekybos miestelyje dominuos sandėliavimui skirti pastatai, tačiau suplanuotos ir administracinės bei prekybinės patalpos. Miestelis orientuotas į vidutines ir smulkias įmones, užsiimančias internetine ir didmenine prekyba, o vyraujantys nuomojamų patalpų plotai yra nuo 300 iki 500 kv. m., kurie yra laisvai planuojami ir pilnai įrengiami pagal nuomininkų poreikius. Projektą planuojama vystyti trimis etapais.

Pirmuoju etapu, kurio statybos prasidėjo šį vasarį, bus išvystyta 6,4 tūkst. kv. m ploto sandėliavimo, biuro ir prekybinio ploto patalpos, o nuomininkams patalpos bus perduotos 2023 metų pirmąjį ketvirtį.

Antrojo etapo statybas ketinama baigti 2024 metų trečiąjį ketvirtį, o trečiąjį etapą ketinama baigti 2025 metų ketvirtąjį ketvirtį.
R. Valickas nurodė, jog pirmajame etape pasirašytos nuomos sutartys 20 proc. plotui, dar 45 proc. patalpų yra rezervuota ir su nuomininkais aktyviai yra derinamos nuomos sutartys

Naujienos

Visos naujienos
Kam rūpi aukštos lubos?
2023-12-13

Kam rūpi aukštos lubos?

Kiekvienas įėjęs į butą aukštomis lubomis iškart atkreips dėmesį į jų kuriamą erdvės ir prabangos pojūtį. Bet realų žmonių susidomėjimą šia funkcija išduoda tai, kad NT skelbimų portaluose net nerastume „aukštų lubų“ paieškos funkcijos. Architektų ir istorikų teigimu, aukštos lubos visais laikais buvo prabangos simbolis, kurio vertė matuojama daugiausia subjektyviais kriterijais. Tačiau ši niša išlieka, o pavieniuose projektuose netgi projektuojama sąmoningai nepaisant ekonominės logikos. Vien pats lubų aukštumas yra subjektyvus kriterijus. Dauguma tipinių sovietinių daugiabučių turėjo 2,45 m lubas, tad šiandienos teisinės bazės nustatytas minimalus 2,70 m aukštis daugeliui gyventojų atrodo kaip nežemos lubos. O trijų metrų lubas daugelis laikytų aukštomis. Bet Vilniaus Senamiestyje, ypač antruose namų aukštuose, jau dominuoja 3,40 m lubos, dar kitoks efektas jaučiamas maždaug nuo 4 metrų, kai lubų aukščio pakanka antresolei įrengti. Lubų aukštį visais laikais ribojo ekonominiai motyvai – didesnės išlaidos plytoms, tinkui, konstrukcijoms ar langams statybų metu ir brangesnis šildymas ar vėdinimas gyvenant. Visi supranta papildomų kvadratinių metrų kuriamą vertę ir funkciją, bet papildomas metras į aukštį, sukuriantis nebent subjektyvią emociją, daugiau šviesos ar erdvės pojūčio arba vietos dideliems paveikslams daugumai gyventojų neatrodo racionalu. Šią logiką šiandien puikiai iliustruoja loftai: turėdami itin aukštas lubas buvusiose industrinėse patalpose, absoliuti dauguma naujųjų savininkų patalpų aukštį…

Butų plėtotojų investicijos susitraukė kelis kartus
2023-11-16

Butų plėtotojų investicijos susitraukė kelis kartus

„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), 2023 metų spalio mėnesio reikšmė sumažėjo 0,1% (2023 metų rugsėjo mėnesio reikšmė nesikeitė). Bendras butų kainų lygis Lietuvos didmiesčiuose per pastaruosius 12 mėnesių augo 1,1% (2023 metų rugsėjį metinis augimas siekė 2,6%). 2023 metų spalio mėnesį Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje butų pardavimo kainos atitinkamai sumažėjo 0,1%, 0,1% ir 0,4% ir vidutinė kvadratinio metro kaina sudarė 2.565 (-3 Eur/m²),  1.722 Eur (-2 Eur/m²) ir 1.074 Eur (-4 Eur/m²). Tuo tarpu Klaipėdoje spalio mėnesį užfiksuotas 0,3% butų kainų augimas ir vidutinė kvadratinio metro kaina pakilo iki 1.619 Eur (+6 Eur/m²). Šiauliuose butų kainos per mėnesį nesikeitė ir vidutinė kvadratinio metro kaina sudarė 1.103Eur. Per metus (2023 metų spalio mėnesį, palyginti su 2022 metų spalio mėnesiu) butų kainos augo visuose šalies didmiesčiuose: Vilniuje – 0,8%, Kaune – 1,8%, Klaipėdoje – 0,7%, Šiauliuose – 3,4% ir Panevėžyje – 1,9%. „Reikšmingai žemyn pasikoregavęs būsto rinkos aktyvumas ir nustojusios augti pardavimo kainos, akivaizdžiai koreguoja ir naujo būsto plėtotojų sprendimus. Naujausiais Valstybės duomenų agentūros duomenimis, pradėtų statyti būstų skaičius daugiabučiuose (trijų ar daugiau būstų pastatuose) Lietuvoje 2023 m. I-III ketv., palyginti su 2022 metų tuo pačiu laikotarpiu,…

„Ober-Haus“ švenčia 25-erius metus: kaip pasikeitė NT rinka per ketvirtį amžiaus?
2023-11-07

„Ober-Haus“ švenčia 25-erius metus: kaip pasikeitė NT rinka per ketvirtį amžiaus?

Maža būstų pasiūla, prastos kreditavimo sąlygos ir neišvystytas komercinio nekilnojamojo turto sektorius – taip atrodė Lietuvos NT rinka 1998 metais. Per 25 metus daugiau nei 10 kartų išaugo pardavimui statomų butų skaičius, beveik 4 kartus didėjo būsto rinkos aktyvumas, kreditavimo palūkanos sumažėjo nuo dviženklio iki vienaženklio skaičiaus, o šiuolaikiškų biuro pastatų ir prekybos centrų jau priskaičiuojama šimtais – tokį pokytį rodo „Ober-Haus“ nekilnojamojo turto rinkos 1998-2023 metų apžvalga, atlikta įmonės 25-erių metų jubiliejui pažymėti. 2000-ieji  – Lietuvos NT rinkos formavimosi pradžia 1998-2000-uosius galima laikyti visos Lietuvos nekilnojamojo turto sektoriaus formavimosi pradžia. Dėl neišvystytų kreditavimo paslaugų Lietuvos gyventojai būstą įsigyti dažniausiai galėjo tik iš nuosavų lėšų, o komercinė statyba su tikslu parduoti ar išnuomoti buvo tik pradėta vystyti. Taigi prieš 25 metus investuotojai plėtojo pavienius daugiabučius, verslo ir prekybos centrus ir bet koks pardavimui ar nuomai statomas naujas objektas buvo reikšmingas įvykis nekilnojamojo turto rinkoje. 1998 m. prasidėjusi Rusijos ekonominė krizė turėjo ilgalaikių neigiamų pasekmių Lietuvos ekonomikai bei mažiausiai keleriems metams užkirto kelią spartesnei nekilnojamojo turto sektoriaus plėtrai. Nepaisant neigiamų Rusijos krizės padarinių Lietuvos ekonomikai, tuo metu naujos statybos būstas pamažu tapo prieinamas daug platesnei visuomenės daliai. Buvo fiksuojamas būsto kainų sumažėjimas, o kreditavimo rinka pradėjo daug sparčiau augti. Palyginimui, Vilniuje…

Visos naujienos

Šioje svetainėje naudojami slapukai. Paspaudę "Aš sutinku" arba naršydami toliau, patvirtisite savo sutikimą. Aš sutinku

Mail sent!

This site is registered on wpml.org as a development site.