Vilniuje pradėta naujo verslo centro Žirmūnuose statyba

Vilniuje, Žirmūnuose pradedamas statyti naujas biurų pastatas – „Ulonų verslo centras”. Kitų metų pabaigoje rinkai jis pasiūlys beveik 4 tūkst. kv. metrų nuomojamo ploto biurams ir 432 kv. metrus – komercinių patalpų Projektą plėtoja UAB „PST Investicijos”. Generalinis rangovas – AB „Panevėžio statybos trestas”. Rašoma “PST Investicijos” išplatintame pranešime.

Projekto finansinis partneris – DnB Nord bankas. Investicijos į pastato statybą sudaro 16-17 mln. litų. Maždaug trečdalį biurų ploto užims „PST investicijų”, „Panevėžio kelių” ir „Panevėžio statybos tresto” Vilniaus mieste įsikūrę padaliniai.

„Tai bus kompaktiškas, modernus 7 a. B+ klasės verslo centras, savo technine įranga ir inžineriniais sprendimais atitinkantis A klasės reikalavimus. Svarbus projekto prioritetas – statinio energinis efektyvumas. Biurų plotai – nuo 70 kv. m. Vieno aukšto nuomojamas plotas – 770 kv. m. Automobilių parkavimui suprojektuotos dvi aikštelės – vieno aukšto požeminė ir šalia pastato.

Pirmajame aukšte, komercinėse patalpose galės įsikurti prekybininkai, bankai, įvairias komercines paslaugas teikiančios įmonės. Nuo 2 iki 7 aukšto numatytos patalpos biurams, kurių dydis ir plotai lengvai transformuojasi pagal nuomininkų poreikį”, – sakė projekto vadovas Darius Šimoliūnas.

Projekto iniciatoriai įsitikinę, kad geros, kokybiškos statybos pastatai visada turi paklausą. „PST – patikimas, patyręs rangovas. Tai bus modernus, kokybiškai pastatytas pastatas, juolab, kad jame įsikursime ir patys. Racionalūs, šiuolaikiški sprendiniai ir kokybiška statyba – ne tik komfortas, bet ir efektyvumas, racionalios sąskaitos už komunalines paslaugas”, – teigė Gvidas Drobužas, UAB „PST Investicijos” direktorius.

Plėtotojai tiki projekto sėkme, nes jis yra patrauklioje vietoje, netoli miesto centro. Išplėtota verslo infrastruktūra Šiaurės miestelyje ir jame įsikūrę verslininkai sukuria pakankamai didelę veiklos sinergiją. Patogus susisiekimas su visais miesto rajonais visuomeniniu ir individualiu transportu.

Pasak nekilnojamojo turto paslaugų bendrovės „Ober-Haus“ vertinimo ir rinkotyros skyriaus vadovo Sauliaus Vagonio, Žirmūnuose yra 12 modernių B klasės biurų pastatų. Tai sudaro ketvirtadalį visų šios klasės plotų Vilniuje. Žirmūnų seniūnija viena didžiausių savo plotu ir gyventojų koncentracija. Miesto centro artumas joje skatina verslui skirtų patalpų plėtrą, o vakancijos yra tris kartus mažesnės nei bendrai Vilniuje. Dabar neišnuomotas plotas Žirmūnų verslo centruose sudaro apie 4,5 proc. viso nuomotino ploto, tuo tarpu bendrai sostinėje yra neišnuomota 10,4 proc. biurų ploto, B klasės neužimtumas – 12,1 proc. „Didžiausią paklausą turi nedidelio ploto, iki 200 kv. m biurai. Svarbiausi dalykai, lemiantys didžiosios dalies verslo įmonių pasirinkimą yra nuomos, komunalinių paslaugų kaina, kiti biuro išlaikymo kaštai.”, – sakė S. Vagonis.

Vilniuje šiuo metu iš viso yra pastatyta 441 tūkst. kv. m. biurų plotų.

„Ulonų verslo centro” statybas planuojama pradėti šių metų spalio-lapkričio mėn., užbaigti – kitų metų rudenį.

Naujienos

Visos naujienos
Kam rūpi aukštos lubos?
2023-12-13

Kam rūpi aukštos lubos?

Kiekvienas įėjęs į butą aukštomis lubomis iškart atkreips dėmesį į jų kuriamą erdvės ir prabangos pojūtį. Bet realų žmonių susidomėjimą šia funkcija išduoda tai, kad NT skelbimų portaluose net nerastume „aukštų lubų“ paieškos funkcijos. Architektų ir istorikų teigimu, aukštos lubos visais laikais buvo prabangos simbolis, kurio vertė matuojama daugiausia subjektyviais kriterijais. Tačiau ši niša išlieka, o pavieniuose projektuose netgi projektuojama sąmoningai nepaisant ekonominės logikos. Vien pats lubų aukštumas yra subjektyvus kriterijus. Dauguma tipinių sovietinių daugiabučių turėjo 2,45 m lubas, tad šiandienos teisinės bazės nustatytas minimalus 2,70 m aukštis daugeliui gyventojų atrodo kaip nežemos lubos. O trijų metrų lubas daugelis laikytų aukštomis. Bet Vilniaus Senamiestyje, ypač antruose namų aukštuose, jau dominuoja 3,40 m lubos, dar kitoks efektas jaučiamas maždaug nuo 4 metrų, kai lubų aukščio pakanka antresolei įrengti. Lubų aukštį visais laikais ribojo ekonominiai motyvai – didesnės išlaidos plytoms, tinkui, konstrukcijoms ar langams statybų metu ir brangesnis šildymas ar vėdinimas gyvenant. Visi supranta papildomų kvadratinių metrų kuriamą vertę ir funkciją, bet papildomas metras į aukštį, sukuriantis nebent subjektyvią emociją, daugiau šviesos ar erdvės pojūčio arba vietos dideliems paveikslams daugumai gyventojų neatrodo racionalu. Šią logiką šiandien puikiai iliustruoja loftai: turėdami itin aukštas lubas buvusiose industrinėse patalpose, absoliuti dauguma naujųjų savininkų patalpų aukštį…

Butų plėtotojų investicijos susitraukė kelis kartus
2023-11-16

Butų plėtotojų investicijos susitraukė kelis kartus

Pastaruosius kelis metus Lietuvoje stebėjome sparčiai besitraukiantį būsto rinkos aktyvumą, kuris jau atsiliepia ir naujo būsto plėtros apimtims. Pastaruoju metu su didžiausiais iššūkiais susidūrė šalies didmiesčiuose daugiabučius plėtojančios įmonės, kurios 2022–2023 metais fiksavo itin kuklius butų realizacijos rodiklius. „Ober-Haus“ duomenimis, palyginti su būsto rinkoje rekordiškai aktyviais 2021 metais, 2023 metais Vilniaus pirminėje rinkoje realizuota 68% mažiau, Kaune – 55% mažiau, o Klaipėdoje – 57% mažiau butų. „Tačiau nepaisant 2–3 kartus susitraukusių naujos statybos butų realizacijos apimčių, 2023 metais šalies didmiesčiuose dar buvo baigtas statyti itin gausus butų skaičius. Kadangi buvo baigti plėtoti projektai, kurie pradėti statyti 2021–2022 metais“, – sako Raimondas Reginis, „Ober-Haus“ rinkos tyrimų vadovas Baltijos šalims. „Ober-Haus“ duomenimis, 2023 metais Vilniuje plėtotojai daugiabučiuose pardavimui pastatė 4.915 butų arba 18% daugiau nei 2022 metais. Žvelgiant į pastaruosius 20 metų, tai yra vienas aukščiausių rodiklių, kuris nusileido tik 2007, 2008 ir 2020 metams, kuomet faktiškai pardavimui buvo pastatoma po daugiau nei 5.000 butų. 2023 metais pirkėjai galėjo kurtis 52-uose skirtinguose daugiabučių projektuose (skaičiuojant ir tęstinius projektų etapus). Šalies sostinė gali pasigirti ne tik pardavimui statomų daugiabučių gausa, bet ir nuomai plėtojamų projektų skaičiumi. Po aktyvios plėtros 2022 metais sostinės būsto nuomos segmentas 2023 metais sulaukė dar gausesnio papildymo. Sostinėje buvo…

„Ober-Haus“ švenčia 25-erius metus: kaip pasikeitė NT rinka per ketvirtį amžiaus?
2023-11-07

„Ober-Haus“ švenčia 25-erius metus: kaip pasikeitė NT rinka per ketvirtį amžiaus?

Maža būstų pasiūla, prastos kreditavimo sąlygos ir neišvystytas komercinio nekilnojamojo turto sektorius – taip atrodė Lietuvos NT rinka 1998 metais. Per 25 metus daugiau nei 10 kartų išaugo pardavimui statomų butų skaičius, beveik 4 kartus didėjo būsto rinkos aktyvumas, kreditavimo palūkanos sumažėjo nuo dviženklio iki vienaženklio skaičiaus, o šiuolaikiškų biuro pastatų ir prekybos centrų jau priskaičiuojama šimtais – tokį pokytį rodo „Ober-Haus“ nekilnojamojo turto rinkos 1998-2023 metų apžvalga, atlikta įmonės 25-erių metų jubiliejui pažymėti. 2000-ieji  – Lietuvos NT rinkos formavimosi pradžia 1998-2000-uosius galima laikyti visos Lietuvos nekilnojamojo turto sektoriaus formavimosi pradžia. Dėl neišvystytų kreditavimo paslaugų Lietuvos gyventojai būstą įsigyti dažniausiai galėjo tik iš nuosavų lėšų, o komercinė statyba su tikslu parduoti ar išnuomoti buvo tik pradėta vystyti. Taigi prieš 25 metus investuotojai plėtojo pavienius daugiabučius, verslo ir prekybos centrus ir bet koks pardavimui ar nuomai statomas naujas objektas buvo reikšmingas įvykis nekilnojamojo turto rinkoje. 1998 m. prasidėjusi Rusijos ekonominė krizė turėjo ilgalaikių neigiamų pasekmių Lietuvos ekonomikai bei mažiausiai keleriems metams užkirto kelią spartesnei nekilnojamojo turto sektoriaus plėtrai. Nepaisant neigiamų Rusijos krizės padarinių Lietuvos ekonomikai, tuo metu naujos statybos būstas pamažu tapo prieinamas daug platesnei visuomenės daliai. Buvo fiksuojamas būsto kainų sumažėjimas, o kreditavimo rinka pradėjo daug sparčiau augti. Palyginimui, Vilniuje…

Visos naujienos
+
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Sutinku su visais Nesutinku su visais

Mail sent!

This site is registered on wpml.org as a development site.